W samym centrum Warszawy już w 2020 roku ma stanąć najwyższy wieżowiec w całej Unii Europejskiej. Chmielna Business Center ma mieć docelowo 310 metrów.

Dotychczas najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej jest The Shard znajdujący się w Londynie, który ma 309,6 metrów, natomiast drugim z nich jest Commerzbank Tower z Frankfurtu z 300 metrami. Z kolei najwyższym wieżowcem Europy jest moskiewska Wieża Federacji mająca 374 metry. Najwyższy budynek całego świata to Burdż Chalifa mierzący 829 metrów.

Chmielna Business Center ma mieć docelowo 310 metrów, z czego 230 metrów odnosi się do budynku do wysokości jego dachu, natomiast pozostałe 80 metrów ma zająć maszt. W związku z tym wieżowiec będzie o 73 metry wyższy od obecnie najwyższego obiektu w stolicy, Pałacu Kultury i Nauki.

Chmielna Business Center ma być zrealizowany przez słowackiego dewelopera HB Reavis, który w 2011 roku w celu jego budowy wykupił działkę od PKP. Działka kosztowała 171 milionów złotych. Drapacz chmur ma zostać zaprojektowany przez Normana Fostera, brytyjskiego architekta, który między innymi przygotował projekty dla Metropolitan, biurowca przy placu Piłsudskiego, a także projektów dla nowego Wembley i siedziby Commerzbanku we Frankfurcie nad Menem.

Prace nad Chmielna Business Center, który oprócz wieżowca ma obejmować jeszcze dwa budynki o wysokości 81 i 100 metrów, mają ruszyć jeszcze w tym roku.