Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej na nowych opakowaniach papierosów mają pojawić się zdjęcia skutków palenia. Teraz przy zakupie możemy otrzymać paczkę z fotografią mężczyzny podłączonego do respiratora, kaszlącą krwią kobietą czy też zniszczonymi paleniem płucami. Jednak potrzeba matką wynalazku – do sprzedaż szybko trafiły specjalne papierośnice oraz etui, które pozwalają na zamaskowanie nieprzyjemnego widoku.

Zdjęcia prezentowane na opakowaniach papierosów, które od Nowego Roku trafiły do sprzedaży mogą wywoływać przerażenie. Nie tylko prezentują ofiary nałogu, ale również same choroby, na przykład raka atakującego różne organy. W ten sposób Komisja Europejska pragnie wstrząsnąć palaczami i zniechęcić ich do palenia, które ma zgubne skutki. Szacuje się, że co roku z powodu palenia umiera na całym świecie około 5-6 milionów osób, natomiast w samej Europie około 700 tysięcy.

Zgodnie z przepisami szokujące zdjęcia mają zająć co najmniej 65 procent powierzchni opakowania. Fotografie dodatkowo opatrzone są także napisem, jakiej choroby dotyczą. Zdjęcia znajdują się teraz na wszystkich opakowaniach papierosów niezależnie od ich typu oraz na innych wyrobach tytoniowych, na przykład tytoniach do samodzielnego skręcania papierosów.

Kup papierośnicę lub etui i zasłoń raka

Wielu palaczy przyznaje, że rzeczywiście nowe opakowania nie należą do zbyt atrakcyjnych i działają na wyobraźnię. Z drugiej strony jednak sprzedawcy wcale nie notują mniejszej sprzedaży papierosów, chociaż niektórzy klienci zaczęli prosić o opakowania z mniej drastycznymi zdjęciami.

Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem zaczęły cieszyć się papierośnice oraz specjalne etui przeznaczone na opakowania papierosów, których celem jest zasłonięcie nowych fotografii. Zgodnie z zapewnieniami sprzedawców takich produktów, palacz nie będzie musiał teraz przyglądać się przykrym obrazkom, a raz poczyniony zakup będzie mógł posłużyć na długie lata.

Papierośnice – do wyboru, do koloru

W sprzedaży znajdziemy obecnie szeroką gamę różnych papierośnic przeznaczonych zarówno na papierosy standardowe, jak i te typu slim. Oprócz klasyki z nierdzewnego metalu do dyspozycji mamy też wiele innych modeli, na przykład papierośnice powlekane skórą, z kolorowymi nadrukami, rzeźbieniami, specjalne modele dla kobiet. Co więcej, możemy zakupić też papierośnice z personalizacją, na przykład z wygrawerowanymi życzeniami czy zdjęciem.

Papierośnice najczęściej otwierane są przyciskiem umieszczonym na krawędzi obudowy, ale znajdziemy też modele otwierane jak puszki czy ze specjalnymi mechanizmami wysuwania pojedynczych papierosów.

Cena papierośnic nie jest wysoka. Najtańsze zakupimy już za około 7 złotych, natomiast te markowe i wykonane z wyższej jakości materiałów mogą kosztować powyżej 100 złotych. Wobec tego wtedy, gdy chcemy zasłonić nieprzyjemne fotografie na nowych opakowaniach papierosów, papierośnica rozwiąże ten problem. Akcesoria tego rodzaju zakupimy w trafikach, kioskach, a także w sklepach internetowych.

Na podstawie: www.toys4smokers.com